img

همکاری ژن‌تک و میکروبیوتیکا برای درمان بیماری‌های التهابی روده

در این توافق که ارزش آن به534 میلیون دلار می‌رسد؛ میکروبیوتیکا از زیرساخت‌های خود در مطالعه متاژنوم باکتری‌های روده بهره خواهد برد تا نمونه‌های حاصل شده از آزمایش‌های کلینیکی IBD شرکت ژن‌تک را بررسی نماید.

نمونه‌های etrolizumab و IL22-Fc که از بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو و بیماری کرون به دست آمده‌اند مورد بررسی قرار خواهند گرفت. میکروبیوم می‌تواند در شناخت پاسخ‌های داروهای زیستی و چگونگی عملکرد روش‌های جدید درمانی به محققین کمک کند. 

در سال 2016 نیز موسسه سانگر میکروب‌های همزیست انسانی را با هدف یافتن همبستگی بین تنوع میکروبیوم و فنوتیپ جوامع بررسی نمود. این موسسه همچنین مجموعه‌ای از محیط‌های کشت‌ برای رشد گونه‌های باکتریایی در مدل‌های موش انسانی شده تولید نمود.  

ماه گذشته شرکت ژن‌تک توافق‌نامه دیگری نیز با لودو برای یافتن داروهای جدید به امضا رسانده بود. منبع مطالعاتی این تحقیقات دی ان ای میکروب‌های خاک بوده و ارزش آن به بیش از 969 میلیون دلار می‌رسد.

مطالعات شرکت لودو نیز بر یافتن دی ان ای جدید و داربست‌های مولکولی طبیعی متمرکز شده است که به طور سنتزی به سختی می‌توان آن‌ها را تولید کرد.

قراردادهای اخیر شرکت ژن‌تک و چندین شرکت بزرگ دیگر، جایگاه بسیار ویژه شناسایی باکتری‌های جدید در تمرکز سرمایه‌گذاری‌های آینده نگر و توجه ویژه شرکت‌ها به حوزه میکروبیوم را نشان می‌دهد.

administrator

درباره حجت اسماعیل بیگی

من یک نویسنده در بیومگ هستم

مجموع نظرات این خبر : 0 نظر

درج نظر