پرتال جامع ستاد توسعه زیست فناوری
۱۹ بهمن ۱۴۰۱

تایید سیستم تشخیص هویت Rapid DNA ANDE توسط پلیس امریکا

3076
0
پنجشنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
آزاده داودی

این تاییدیه جدید برای سیستم ANDE 6C صادر شد که یک تست دو ساعته که از نمونه های سواب گونه و FlexPlex شیمی این شرکت است و از یک چیپ خوراکی و یک ابزار مقاوم استفاده می‌کند. این تاییدیه به آزمایشگاه‌های معتبر اجازه می‌دهد نمونه هایDNA را با استفاده از سیستمANDE پردازش کرده و نتایج سیستم ترکیبی فهرستDNA FBI را بدون تفسیر دستی یا تجدید نظر فنی، جستجو کنند.

یک سخنگوی این شرکت به GenomeWeb گفته است که آن‌ها که در پی صدور دستورالعمل های اجرایی FBI برای ایستگاه های پلیس هستند. در این پروژه که انتظار میرود امسال انجام شود، ANDE تنها سیستم واجد شرایط برای استفاده در ایستگاه رزرو خواهد بود.

به گفته سخنگوی ANDE ، این شرکت سابقاً به عنوان NetBio شناخته می‌شد اما سال گذشته نامش را تغییر داد تا با محصولش یعنی آزمایشRapid DNA ، مطابق باشد. ANDE همچنین مدیریت ارشد و تیم های تجاری خود را به هنگام تبدیل از یک سازمان پژوهشی و توسعه ای به یک شرکت تجاری، گسترش داد.

پلتفرم آزمایشی rapid DNA اولیه ی NetBio در سال 2012 عرضه و فرآیند تایید آن در سال 2014 آغاز شد، سپس سیستم ANDE 4C آن در سال 2016 توسط FBI تایید گردید.

قانونRapid DNA در سال 2017 تصویب شد، که این امر قابلیت استفاده از تکنولوژی آنالیز rapid DNA و آپلود داده‌های به دست آمده از آن را در پایگاه داده فدرال افزایش داد. اما پیش از این که بتوان از این تکنولوژی در ایستگاه های رزور پلیس استفاده کرد، نیازمند تاییدیه سیستم فهرست DNA ملی برای سیستم‌های rapid DNA است.

جورج هنریچز مدیرعاملANDE در بیانیه ای اعلام کرد: «این تاییدیه نشان دهنده یک نقطه عطف بزرگ برای امنیت عمومی است. اکثر متجاوزین و قاتلین، جنایتکاران سریالی هستند وRapid DNA در ایستگاه پلیس آن ها را به جنایات حل نشده سابق که هنوز تحت پیگرد هستند ارتباط می‌دهد.»

آزاده داودی

برچسب: andrerapiddna

نظرات