چهارمین نمایشگاه ایران فارما با اخباری خوش از حوزه دارو برگزار شد."> تولید 97 درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل | پرتال جامع ستاد توسعه زیست فناوری
پرتال جامع ستاد توسعه زیست فناوری
۲۱ تیر ۱۳۹۹

تولید 97 درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل

1249
0
یکشنبه, ۶ آبان ۱۳۹۷
محمد مهدی مقدسیان

گزارش چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما؛

تولید 97 درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل

چهارمین نمایشگاه ایران فارما، سومین نمایشگاه کتب علوم پزشکی و دارویی، دومین نمایشگاه رسانه های سلامت محور و هفتمین همایش طلای سبز از ۲ تا ۴ مهرماه امسال٬ در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار گردید.

دکتر شیبانی درگفت و گو با روابط‌عمومی ستاد توسعه‌ی زیست فناوری گفت: با وجود همه‌ی مشکلاتی که صنعت داروسازی دچار آن است؛ اما نمایشگاه بین المللی ایران فارما نمودی از توانمندی صنعت داروسازی کشور است.

وي ادامه داد: با تمام تحریم‌ها حدود ۱۴۰ شرکت خارجی از ۲۴ کشور از جمله کانادا؛ اتریش؛ سوییس؛ امارت متحده‌ی عربی و... در نمایشگاه حضور دارند که برای ما اتفاق ارزشمندی است و نشان از جایگاه دارویی ایران در جهان دارد. در نمایشگاه ایران فارما امسال ۳۶۰ شرکت داخلی حضور و مشارکت بسیار جدی دارند.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: بیش از ۹۰۰ پروانه برای گیاهان دارویی در حال حاضر صادر می‌شود که نشان از پتانسیل موجود در این زمینه است و برگزاری طلای سبز هفتم با نمایشگاه بین المللی ایران فارما نشانگر این ظرفیت است.

دکتر شیبانی، اظهار داشت: با وجود همه مشکلاتی که صنعت داروسازی دچار آن است اما نمایشگاه بین المللی ایران فارما نمودی از توانمندی صنعت داروسازیست. تجربه‌ی دو سال اخیر برگزاری نمایشگاه کتاب و رسانه در نمایشگاه ایران فارما نشان داده است ناشران و مخاطبان از نمایشگاه تخصصی بیشتر استقبال می‌کنند.

وی با اشاره به این مطلب که پیش از انقلاب اسلامی ۷۵ درصد از داروها از کشورهای دیگر وارد می‌شدند افزود: در حال حاضر تنها ۳ درصد داروها وارداتی هستند و بقیه‌ی داروها در داخل کشور تولید می‌شوند؛ باید گفت، نمایشگاه ایران فارما دروازه‌ای برای ورود به دنیای صادرات است.

دكتر محمدرضا زرگرزاده، رئیس کمیته قوانین و مقررات سندیکا و عضو هیئت مدیره سندیکا، در ادامه‌ی گفت‌وگو با روابط‌عمومی ستاد توسعه‌ی زیست فناوری شعار ایران فارمای امسال را «تولید ملی؛ نگاه جهانی و توسعه‌ی پایدار» دانست و اظهار داشت: در سالی که لبه‌ی تیز تحریم ها با این که ادعا می‌شود به حوزه‌ی دارو مربوط نمی‌شود اما کاملا این حوزه را هدف گرفته؛ ما برگزارکننده‌ی نمایشگاهی هستیم که نشان از توانمندی ما در صنعت داروسازی است.

برچسب: زیست فناوری

نظرات