img

تأکید فائو بر انجام کشاورزی در راستای تنوع زیستی

تأکید فائو بر انجام کشاورزی در راستای تنوع زیستی

خوزه گرازیانو داسیلوا -مدیر کل سازمان بین‌المللی فائو- خواستار تغییرات اساسی در نحوه­ی تولید مواد غذایی بر پایه­ی سیستم‌های کشاورزی پایدار شد که قادر به تولید مواد غذایی سالم و مغذی همزمان با حفظ تنوع­زیستی باشد.

داسیلوا در سخنرانی افتتاحیه­ی نشست سه روزه­ی International Dialogue، در مورد حفظ تنوع­زیستی در سیاست‌ها و اقدامات کشاورزی، بیان کرد: «تنوع­زیستی برای حفاظت از امنیت غذایی و تغذیه­ی جهانی، بهبود معیشت روستائیان و افزایش انعطاف­پذیری مردم و جوامع ضروری است.»

اکوسیستم‌های طبیعی، خدماتی کلیدی از قبیل نگهداری کیفیت آب، گردش مواد مغذی، تشکیل خاک و کنترل فرسایش آن و نیز تجزیه­ی کربن را برای بشر تأمین می‌کنند. از سوی دیگر، اکوسیستم‌های کشاورزی سالم، پایه‌های اکولوژیکی برای تولید مواد غذایی را فراهم آورده و در حیات تنوع­زیستی محصولات کشاورزی و دامی نقش مهمی دارند.

دبیر کل فائو هم­چنین خاطر نشان کرد: «امروزه تنوع زیستی یا تنوع ژنتیکی در سطح موجودات زنده، تنوع در سطح گونه‌ها و نیز تنوع در سطح اکوسیستم‌ها با تهدیداتی مواجه است.»

وی افزود: «روشی که ما برای تهیه­ی غذای خود به­کار گرفته‌ایم، بخش بزرگی از این مشکل است. جهان هنوز مواد غذایی را عمدتاً بر اساس اصول انقلاب سبز که بیش از 50 سال پیش آغاز شده است، تولید می‌کند. این عمل، استفاده از مواد شیمیایی زیاد با هزینه­ی بالا برای محیط زیست را در پی دارد.»

با این حال، وی هم­چنین بر این باور است که بخش‌های عظیم سطح زمین برای رشد مواد غذایی، پرورش حیوانات، صید و پرورش ماهی و یا تولید محصولات جنگلی استفاده می­شود. این بدان معنی است که اگر بخش کشاورزی با اولویت بر تنوع­زیستی به­طور مداوم مدیریت شود، می‌تواند تأثیر زیادی در حفاظت از تنوع­زیستی داشته باشد.

v     جعبه ابزاری برای تغذیه­ی جهانی گرم‌تر و پرجمعیت‌تر

تنوع ژنتیکی گیاهان می‌تواند برای توسعه­ی نژاد محصولاتی مورد استفاده قرار گیرد که قادر باشند شرایط گرم و خشک‌تر را تحمل کرده یا در آن رشد کنند. به همین ترتیب، تنوع ژنتیکی در حیوانات، مواد خام برای کشاورزان و گوشت­خواران  فراهم می‌کند تا نژاد دام‌های خود را بهبود بخشیده و آن‌ها را برای تغییرات محیطی سازگار سازند.

این مسئله در حال حاضر، با توجه به چالش‌های درحال ظهور مانند تأثیرات تغییرات اقلیمی، شهرنشینی سریع و هم­چنین افزایش جمعیت با تغییر در رژیم غذایی، بسیار مهم است. با این حال از طرفی دیگر، از دست دادن تنوع زیستی کشاورزی، خطر مستقیمی برای امنیت غذایی به‌وجود خواهد آورد.

داسیلوا اشاره کرد: «تنها سه محصول اساسی برنج، ذرت و گندم؛ و سه گونه­ی حیوانی گاو، خوک و مرغ  اکثریت مصرف انرژی غذایی را در جهان دارند.»

v     کشاورزی سبز

به توصیه­ی فائو، سیاست‌های حاکم بر بخش‌های کشاورزی در استفاده از منابع‌طبیعی، حفظ و حفاظت از گونه‌های در معرض خطر، زیستگاه‌ها و تنوع­زیستی باید در راستای حفاظت بهتر از محیط‌زیست و کاهش اثر اکولوژیکی کشاورزی، جنگل­داری و ماهی­گیری، قرار گیرد.

بر همین اساس، رویداد اخیر فائو، نمونه‌های واقعی در مورد چگونگی مدیریت موفق کشاورزی، شیلات و جنگل­داری را برای حفاظت از تنوع زیستی مورد بررسی قرار می‌دهد.

مجموعه‌ای از کارگروه‌ها متشکل از طیف گسترده‌ای از سهامداران، بر راه‌های مختلف برای پیشبرد جریان‌های اصلی تنوع زیستی در کشاورزی؛ از جمله مدیریت جهانی، سیاست­ها و قوانین ملی، مشوق‌های مالی و سرمایه‌گذاری و اقدامات زنجیره­ی تأمین، تمرکز خواهند کرد.

 

تنوع‌زیستی و کشاورزی

1. در سال 2014، فقط  200 گونه گیاه مورد بهره‌برداری اقتصادی قرار گرفتند و تنها 9 مورد از آن‌ها (نیشکر، ذرت، برنج، گندم، سیب‌زمینی، سویا، روغن‌پالم، چغندرقند و کاساوا)، بیش از 66 درصد کل محصولات تولیدی را به خود اختصاص دادند.

2. هشت نوع محصول (جو، لوبیا، بادام‌زمینی، ذرت، سیب‌زمینی، برنج، سورگوم و گندم)، 53 درصد کالری مصرفی روزانه را تأمین می‌کنند.

3. سه نوع محصول (گندم، برنج و ذرت)، به‌طور متوسط 48 درصد کالری مصرفی روزانه را تأمین می‌کنند.

4. از 8800 گونه‌ی شناخته‌شده‌ی حیوانی، 7 درصد منقرض شده‌اند، 24 درصد در خطر انقراض هستند و 59 درصد به علت کمبود اطلاعات در دسته‌ی "در معرض خطری ناشناخته" قرار گرفته‌اند.

5. پنج گونه‌ی حیوانی (گاو، گوسفند، بز، خوک و مرغ)، به‌طور متوسط 31 درصد از میزان پروتئین مصرفی روزانه را فراهم می‌آورند.

6. حدود 3.6 میلیون گونه‌ی گیاهی در بانک‌های ژنی 71 کشور و 12 مرکز بین‌المللی محافظت می‌شوند.

7. گو‌نه‌های جنگلی گیاهی در حدود 13 درصد از دارایی‌های بانک‌های ژنی دنیا را شامل می‌شوند.

8. مناطق حفاظت شده و باغ‌های گیاه‌شناسی، 30 درصد افزایش یافته و باعث مراقبت از محصولات جنگلی شده است.

9. در کل، 524 میلیون هکتار جنگل در گام اول برای حفاظت از تنوع‌زیستی تعیین شده است.

10. مناطق کوهستانی 25 درصد از تنوع‌زیستی را شامل می‌شوند. از جمله ژن‌های گونه‌هایی مانند: ذرت، سیب‌زمینی، جو، سورگوم، گوجه فرنگی و سیب در این مناطق وجود دارد.

11. مراتع حاوی 11 درصد از پرندگان بومی دنیا و حدود 750 جنس و 12000 گونه‌ی علفی هستند که در برابر حشرات نقش محافظت‌کننده را ایفا می‌کنند.

12. دوازده درصد از نژادهای حیوانی شناخته شده، با خشکی سازگار هستند.

13. گونه‌هایی از حشرات که کار گرده‌افشانی را به عهده دارند، مسئول 35 درصد از محصولات غذایی هستند و نقش مهمی در این زمینه دارند.

 

 

administrator

درباره محمد شجاعیه

من یک نویسنده در بیومگ هستم

مجموع نظرات این خبر : 0 نظر

درج نظر